Uwolnić Burmistrza

Uwolnić Burmistrza

Osoba, która w sieci podaje się za Piotra Michalskiego, przez cały weekend dociekała na forach, kim jest „zwalniacz” oraz kogo zwolnił, jeśli istotnie Zwalniaczem jest. Spróbuję dociekliwym osobom wszystko wytłumaczyć: Zwalniacz to model burmistrza idealnego. Pasuje?

 

Zwalniacz jest modelem. Zwolennicy Zwalniacza, szalejąc wzdłuż i wszerz sieci, modelowy ideał wzmacniają i osadzają głęboko w publicznej świadomości. Utrwalają, że Zwalniacz, jako modelowy burmistrz jest modelowym burmistrzem także dlatego, że murem stają za nim kosmici – istoty w realnym świecie niedosiężne, rodem z Archiwum X. Kto w Sanoku zna Piotra Michalskiego, który nie jest olimpijczykiem? Kto witał się z Łukaszem Pisaniakiem? Rozpozna twarz Marcina Drwięgi? Joanna Michalska i Krystyna Kowalska, jeżeli naprawdę mieszkają w Sanoku lub okolicy, zdziwiłyby się, jak mocno są zaangażowane w nadchodzące wybory oraz tym, że moją biografię zawodową utrwalają sobie co dzień po wieczornym pacierzu.

„Czy zwolniona?” – pyta o mnie po trzykroć na forach Piotr Michalski, chcąc doprecyzować, jak sprawnym zwalniaczem jest jego burmistrz idealny i przyszłościowy. Pisały o tym „Nowiny”, „Do Rzeczy”. „Wyborcza” i inne media. Zwalniacz wypowiadał się w nich zazwyczaj jak bohater Gogolowskiego „Rewizora”: A wdowa po podoficerze kłamie, że ją kazałem wychłostać! Łże! Sama siebie wychłostała!

I tego się, Panie Piotrze, trzymajmy.

Dziwię się burmistrzowi z krwi i kości, Tadeuszowi Piórze, że godzi się na prymitywną manipulację – także swoim wizerunkiem – na popularnym lokalnym portalu. Że godzi się, by w jego obronie żarliwie występowały trolle – bez twarzy, bez rzeczywistej tożsamości. Tadeusz Pióro, którego znałam, cenił odwagę. Chyba, że – udawał… A może, jak w filmie „Człowiek w żelaznej masce”, ktoś nam burmistrza podmienił?

Drogie Trolle! Uwolnijcie Tadeusza Piórę!

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *