Połączył nas Sanok

Połączył nas Sanok

 

Tomasz Matuszewski potwierdził, że wystartuje w jesiennych wyborach i będzie się ubiegał o stanowisko burmistrza Sanoka. – Podjąłem tę decyzję po długim namyśle i po wielu rozmowach z rodziną. Zarzucono mi nielojalność. Mam wrażenie, że dziś niektórzy mylą lojalność ze służalczością. Moja decyzja spowodowała, że ucierpiałem ja i moja rodzina . To mnie utwierdziło w przekonaniu, że postąpiłem słusznie. W sanockim ratuszu muszą nastąpić zmiany – powiedział kandydat na burmistrza podczas briefingu prasowego w sali konferencyjnej hotelu Sanvit. Głównym tematem konferencji było to, że wokół Tomasza Matuszewskiego zaczęli gromadzić się ludzie, zarażeni jego energią i pracowitością. Mówią o sobie: „Łączy nas Sanok”.

Logo Ruchu Społecznego „Łączy nas Sanok” w plastycznym skrócie przedstawia ludzi, którzy budują krąg, dopasowując się do siebie. Widać, że są różni, ale to im nie przeszkadza we wzajemnym porozumieniu. Są razem, więc są bezpieczni, dają sobie wsparcie. Energetyczne logo trafnie obrazuje ideę nowego Ruchu.

Na sali w Sanvicie tłum. Młodzi, starzy, dziadkowie i wnuki, dorosłe dzieci i rodzice. Reakcje – entuzjastyczne, uśmiechy na ustach.

– Zostałem skrzywdzony, moja rodzina też – mówił Tomasz Matuszewski. – Ale to, kochani, historia, którą sami musicie ocenić. Ja patrzę już w inną stronę. Dziękuję za zaufanie i koncentruję się na przyszłości, którą chciałbym kształtować ze wszystkimi, których „Łączy Sanok”.

Takiego Ruchu i ruchu jeszcze w Sanoku nie było. Spontaniczność, uśmiechy, fajne rozmowy, bardzo wiele życzliwości. Nic dodać, nic ująć.

Miło na coś takiego popatrzeć. Faktycznie, Matuszewski zaraża ludzi swoim pozytywnym nastawieniem do świata. Niewielu potrafi dotrzymać mu kroku. Wiem coś o tym, ponieważ miałam okazję obserwować go podczas pracy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Pewnie mu przykro, kiedy słyszy, że po wytartych przez niego ścieżkach chodzą lokalni Dyzmowie.

Warto zbliżyć się do Ruchu „Łączy nas Sanok”.  Bez podtekstów, bez deklaracji – posiedzieć, popatrzeć, podyskutować. Poczuć się bezpiecznie w sympatycznej grupie.

Wszystkich nas, kochani, burmistrz Tadeusz Pióro i jego zbrojne ramiona nie pozwalniają z pracy. Nie damy się.

Łączy nas Sanok

Co nas łączy? #Sanok

Gepostet von Łączy Nas Sanok am Donnerstag, 9. August 2018

3 komentarze

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *